Jsem moc ráda, že vám mohu pro rok 2016 nabídnout několik novinek a věřím, že se na nich opět potkáme a prožijeme příjemné chvíle.

6. ledna 2016 Seminář 10 kroků k baby bondingu

Dítě a matka jsou několik hodin po porodu hormonálně skvěle a neopakovatelně nastaveni o sebe vzájemně pečovat a zamilovat se,“ vysvětluje klinická psycholožka Michaela Mrowetz, která je nejen významnou propagátorkou podpory bondingu, ale také spoluautorkou zatím jediné české knižní publikace s tématem podpory rané vazby. Na tomto semináři získáte veškeré potřebné informace o bondingu a jak je možné bonding provádět ihned po porodu ještě na porodním sále a proč je pro oba, tak potřebný. Přihlásit se již nyní můžete zde 

27. ledna 2016 Seminář o plenkování s Ing. Pavlou Holcman, majitelkou webu opravdovepleny.cz

Ráda bych vás pozvala na workshop, kde Vám představíme alternativu jednorázových plen, tedy moderní látkové pleny, které jsou ekonomičtější, ekologičtější, estetičtější a pro miminko zdravější. Seznámíme Vás s jednotlivými variantami moderních látkových plen a pokusíme se zbořit mýty o nich. Všechny plenky si budete moci osahat a zkusit si přebalit vaše miminko.

Pravidelné lekce hypnoporodu, jediné v Králově Dvoře

Hypnoporod je terapeutická metoda používaná již více než 100 let, která podporuje přirozený průběh porodu a snižuje jeho bolestivost. Při hypnoporodu se dosahuje vysoké míry fyzického i psychického uvolnění rodičky až autohypnózy. Navzdory své modernosti je ale hypnoporod vlastně pouze obnovením již po tisíce let používaných způsobů, jak rodičku připravit k porodu, podpořit její přirozené instinkty a důvěru ve schopnost porodit, upravit místo porodu a pomoci rodící mamince vnímat své tělo, kontrakce a pohyby miminka, aby mohla porodit v klidu a přirozeně. Lekce bude probíhat podle metod M. Monganové.

Tancování s dětmi v šátku

Těšit se můžete na lekce, na kterých si naplno užijete krásného pohybu tance a souznění vašeho drobečka na vašich prsou. Cvičení je komplexní, prolínají se v něm celosvětové cvičící techniky pilátes, hathajóga, balantes, fitness cvičení a břišní tance. Během lekcí se naučíte důležitá dechová cvičení, speciální cviky při rozestupu břišních svalů, posílení pánevního dna metodou Cantienica, cvičení také napomáhá zlepšení držení těla, efektivní posílení břišních, hýžďových a zádových svalů a to vše s radostí a v přítomnosti vašeho děťátka.

Těhotenské masáže

  • Masáže pro těhotné představují prospěšnou a uklidňující terapii, zmírňující nepříjemné fyzické pocity, k nimž v těhotenství dochází. Minimalizují vnější známky napjaté kůže, zmírňují zadržování tekutin v těle, uvolňují stres a napětí ve svalech a kloubech způsobené vyšší hmotností. S rostoucím bříškem je nadměrně namáhána páteř i okolní svalstvo zejména v křížové oblasti, což má za následek bolesti zad. Odstraňuje napětí ve svalech v celé oblasti zad a šíje. Dochází k podpoře krevního oběhu, snižování možnosti otoků, křečí a k prevenci křečových žil, se používají hladké a plynulé hmaty v oblasti kotníků, předních partií lýtek a stehen. Jemná masáž bříška je velmi uklidňující pro maminku i její dítě a pomáhá zmírňovat pocity napětí v těchto partiích.
  • Masáž v leže celého těla zakončená úžasnou masáží hlavy cena 450,-
  • Masáž zad, šíje, rukou a opět zakončená masáží hlavy cena 300,-
  • Rezervace zde 
  • UPOZORNĚNÍ – masáže jsou určeny pro maminky od prvního ukončeného trimestru, pokud je průběh těhotenství fyziologický a v pořádku. Doporučuji konzultovat s vaším gynekologem. Při masáži se nejedná o hloubkovou masáž svalů, ale o speciální techniky hlazení.

Možnost konzultací při sestavě porodního plánu

Sestavení individuální předporodní přípravy dle vašich potřeb a možností

Příprava pro partnery na I. II. dobu porodní