Dost často se setkávám na lekcích s ženami, které uvažují o tom, že by chtěly někoho dalšího k porodu mimo svého partnera. Motivací proč mít u sebe ještě další osobu je velmi mnoho, stud před partnerem, strach, jak to budete vy či on zvládat nebo jen zkrátka chcete mít u sebe ženu, která v danou chvíli přesně pochopí co se děje. Někoho, kdo o vás bude pečovat otírat pot, podávat pití atd…..  A když hledají, tak narazí třeba na svaz dul. A při hlubším prozkoumání a nebo pouze z marketingového hlediska si nesednou a nebo si nerozumí náhledem na život atd… Což není špatně ba naopak každý z nás by měl mít právo volby, vždyť každý jsme jedinečný.

Chci pouze touto cestou říci, že v takovém případě cesta hledání nekončí. Máte ještě další možnosti. Podle mého názoru a zkušeností, ženy potřebují především porozumění, vyslechnutí, ukázání možností a plné respektování svých představ o průběhu těhotenství a o svém porodu, někoho, komu mohou kdykoliv zavolat či napsat.

V žádném případě nejsem lékař a tudíž nikdy nezasahuji a zasahovat nebudu do lékařských postupů. Jsem v první řadě maminka v tuto chvíli dvou dětí a žena, která pečuje o maminky v průběhu celého těhotenství a má tu čest je doprovázet i na cestě porodu.

I já jsem se plně neztotožnila z principy Dul, ale chtěla jsem z celého srdce podpořit ženy na této cestě. A tudíž se neustále vzdělávám a konzultuji s lékaři, homeopaty, fyzioterapeuty. Myslím si, že těhotenství je především o jedinečnosti přístupu.

A další varianta nebo cesta je lékařsky vzdělaný odborník k porodu, tudíž si můžete najmout porodní asistentky.

Proč si vybrat doprovod k porodu

Porod je křehký a těžký jako život sám, ale zároveň obohacující zážitek na celý život a čím více se dokážete na tento prožitek připravit, tím lépe. Proto doporučuji s výběrem osoby nespěchat a dát na první dojem a magie při vašem setkání. Především si musíte lidsky sednout.

Vždy když se s partnery setkám, tak navrhuji i několik intenzivních setkání, abychom si společně mohly říci naše představy a možnosti. Moje služby spočívají především v psychické a fyzické podpoře. Jsem mamince neustále k dispozici. Konzultujeme společně aktuální potřeby a potíže, pokud žena chce, tak s ní mohu i navštívit jejího ošetřujícího lékaře, nejčastěji se tak děje, pokud spolu tvoříme porodní plán.

Co vše pro vás mohu udělat

Jednoduše řečeno jsem, zde pro vás. Pokud hovoříme o porodu samotném, tak je vše opět o vzájemné domluvě a vaší představě.

 • Pomohu s výběrem správné fyzické aktivity pro vás a vaše tělo (cvičení, masáže, relaxace…)
 • Předporodní příprava (nácvik dechu, úlevové polohy…)
 • Pomohu objasnit význam léků při porodu
 • Sepsání porodního plánu
 • Pomůžu s výběrem porodnice
 • Vysvětlím, co se bude při porodu dít, co vás čeká
 • Co všechno sebou potřebujete a co je nutné zajistit
 • Snažím se zodpovědět veškeré dotazy, vyjasním nejasnosti
 • Po domluvě možnost návštěv u vás doma
 • Doprovodím vás k porodu a citlivě a s respektem k vašim přáním vám s porodem pomohu
 • Mohu zůstat i dvě hodiny po porodu na porodním sále a pomáhám se samopřisátím miminka
 • Vždy budu vaší psychickou oporou.
 • 14 dní po porodu jsem vždy plně k dispozici a pomohu ukázat manipulaci s miminkem, dojedu za vámi i do porodnice

Žena je bohyně a neskutečně zázračná a silná osoba. Pomohu vám, abyste se v daný okamžik necítila sama a ztracená a mohla se plně věnovat zázraku zrození.

Podstata mého působí spočívá hlavně v tom, abyste se cítila v klidu, protože psychický klid je velmi důležitý pro správný průběh porodu. Díky hormonu zvaný oxitocin neboli hormon lásky se ženě otvírá děložní hrdlo, ale jakmile se budete cítit nejistá a sevřená strachem, tak hormon kortizol(stresový hormon) nám nepomáhá.

Vím, že každá žena v okamžiku, kdy zjistí, že je v očekávání, tak své dítě do konce života chrání a miluje. A věřte, že nikdy nemůžete při porodu udělat něco špatně. Jste jedinečná bytost, která dává vzniknout novému životu.

Vždy budu respektovat vaše přání ohledně těhotenství, porodu, medikace nebo manipulace a přístupu k miminku. A proto se nestyďte mne kontaktovat s dotazy.