Mnoho žen se o tom stydí mluvit nebo si dokonce sama pro sebe nahlas přiznat sílu intimity a ženství.

Znáte metodu vaginální mapování, jedná se o účinnou alternativní metodu pro harmonizaci a léčení ženské sexuality a vitality.

Určitě sami cítíte, že my ženy jsme úžasně a úzce propojené s dvěma orgány. Srdce a děloha.
Určitě neřeknu žádné nóvum, pokud budu tvrdit, že ve chvíli kdy je ženské srdce otevřené a žena je s ním v kontaktu, je schopná vyzařovat lásku, kterou vyživuje a uzdravuje vše kolem.

Ženská síla je mocná a veliká, ale zároveň, jak moc dokáže pomoci, tak umí i nám samým ublížit. Proto je velice důležité, aby každá z nás našla vnitřní rovnováhu, protože sílu již máme. Teď se jí jen naučit uchopit a pracovat s ní.

Tak přímo k věci 🙂

Děloha je jako naše nejbližší kamarádka. Je úzce propojená s námi, naším životem a našim vývojem ženy. Vše co v životě prožíváte, tak se v ní zrcadlí, schraňuje do sebe vše, čím ve svém emočním životě procházíte. Říkáte si, že se vám nic nestalo, že si nevšímáte nevhodných poznámky okolí, špatných zkušeností, necitlivý přístup v oblasti intimity, incest, znásilnění, sexuální obtěžování, traumata, špatně psychicky vedený porod, potrat, nástřih při porodu, nevěra partnera, také vliv náboženství a výchovy v oblasti intimity a sexuality..

Emoce
Zranění a důsledky mohou být různá nechuť o pohlavní život, nedostatek libida, necitlivost, nebo jen malá citlivost v pohlaví, neschopnost dosáhnout vzrušení, neschopnost dosáhnout orgazmus, bolestivý styk, nedostatečný pocit vlastní hodnoty, nepřijetí sebe, vlastního těla, neschopnost postavit se za sebe a vytvořit si zdravé hranice…

Mnoho z těchto překážet ničí vztahy, prohlubují v ženě nedůvěru v sebe jako v člověka, nedůvěru v sebe jako v ženu a ve své ženství, ztrácí se její živost, spontánnost, radost ze života.
Žena postupně ztrácí kontakt se svojí dělohou, co má zásadní vliv na prožívání jejího života i ženství.

Mnohokrát jsou tyto „bloky“ pro ženu v emoční a psychické rovině také příčinou zmatku, hlubokého vnitřního smutku, ztráty propojení se svým ženstvím, srdcem, nemožností otěhotnět, plně si užívat a prožívat svůj vlastní život.

Jak najít klid
Pokud začnete fyzičnem, tak musíme postupně uvolňovat napětí a ztuhlost svalů které jsou na dotek bolestivé, nebo naopak necitlivé, nebo citlivé málo. Stres má za následek trvalé stažení svalstva a tím pádem nedochází k prokrvení a vyživování.

Jako by se ženství obrnilo proti zraněním.  To má samozřejmě následně vliv i na intimní život ženy, který pak mnohokrát postrádá radost, hravost, uvolnění, otevření se vztahu, otevření se intimitě.
Žena častokrát cítí při styku bolest, necítí nic, nebo cítí málo a tak se sexu raději vyhýbá. V partnerském vztahu je sex pro ní spíše nutností, či povinností.

Mám se ráda

K uzdravení můžete vyzkoušet vaginální mapování. Jedná se o sexuologické práce s tělem, která pomáhá ženám, které z různých důvodů ztratili kontakt se svým ženstvím, svojí vnitřní ženou, se svojí sexualitou, svojí joni/ dělohou, nebo se našli někde v předcházejícím textu.

Vaginální mapování dělá vyškoleny a certifikovaný sexological bodyworker.
Citlivý přístup k žene, k jejímu problému, vytvoření bezpečného prostoru pro sdílení, profesionální zájem o klientku a její problém, vytvářejí hlavní rámec a podmínky, v kterých se pak může skrze vaginální mapování udát pro ženu vytoužena změna.

Citlivým přístupem k žene, k její jóni, můžeme skrze vaginální mapování postupně docílit toho, že žena začne svoji jóni znovu vnímat a cítit.
Sevření a napětí uvnitř jóni, které způsobují bolest, necitlivost, nebo sníženou citlivost pomalu povoluje.

Pokud se stydíte a nechcete přímo docházet k žádnému koučovi, tak jsou velmi prospěšné dechové relaxační techniky, cviky Mojžíšová a nebo prvky z hormonální jógy. Podstatné je, aby si žena našla čas sama na sebe a naučila se uvolňovat napětí a nic si sama před sebou nezakrývat a naučila se mít ráda.

V průběhu vaginálního mapování se můžou v ženě otevřít a zvědomit dávno zapomenuté vzpomínky, nebo potlačené emoce. Někdy se objeví smutek, vztek, bezmoc, nebo jiná emoce a chtějí z těla ven. Je to často součást procesu.
Dech, pohyb a hlas pomáhají žene uvolnit je z paměti těla.

Zranění žen v oblasti sexuality jsou bohužel někdy tak hluboká, že nejdou uzdravit úplně.
Čas, který budete věnovat pouze sobě není ztracený naopak pokud budete vyrovnaná a spokojená VY SAMA, tak bude i vaše okolí. Nebudete se bát řikat NE a řikat CO CHCETE a JAK TO CÍTÍTE.

Může se stát, že to někdy vaše okolí neustojí a vy najednou budete mít pocit jako když se na svět díváte úplně jinak nebo snad poprvé… Ale podstatné je nesejít ze své cesty a poslouchat svoje vnitřní „já“. Věřte, že na dav si nikdo nevzpomene pouze jedinec je vyjímečný  a vy zato stojíte a každá z nás si to zaslouží :)!